Game Schedule for Russia 2018

Home | Schedule | Venues | Results | Goal Scorers

As the host nation, Russia qualified automatically. The top seeds of the qualifying teams are Germany, Brazil, Portugal, Argentina, Belgium, Poland, France.

Schedule

The 32 qualifying countries will be divided into eight groups of four, labelled from A to H. Each side will then play three games with those in their group, with the top two advancing to the second round.

Here is the full schedule of matches. Competing teams will be added later when known.

Group Date Time Team 1   Team 2
Group A 14 June 16:00 Russia v A2
Group A 15 June 13:00 A3 v A4
Group B 15 June 16:00 B3 v B4
Group B 15 June 19:00 B1 v B2
Group C 16 June 11:00 C1 v C2
Group D 16 June 14:00 D1 v D2
Group C 16 June 17:00 C3 v C4
Group D 16 June 20:00 D3 v D4
Group E 17 June 13:00 E3 v E4
Group F 17 June 16:00 F1 v F2
Group E 17 June 19:00 E1 v E2
Group F 18 June 13:00 F3 v F4
Group G 18 June 16:00 G1 v G2
Group G 18 June 19:00 G3 v G4
Group H 19 June 13:00 H1 v H2
Group H 19 June 16:00 H3 v H4
Group A 19 June 19:00 Russia v A3
Group B 20 June 13:00 B1 v B3
Group A 20 June 16:00 A4 v A2
Group B 20 June 19:00 B4 v B2
Group C 21 June 13:00 C1 v C3
Group C 21 June 16:00 C4 v C2
Group D 21 June 19:00 D1 v D3
Group E 22 June 13:00 E1 v E3
Group D 22 June 16:00 D4 v D2
Group E 22 June 19:00 E4 v E2
Group G 23 June 13:00 G1 v G3
Group F 23 June 16:00 F1 v F3
Group F 23 June 19:00 F4 v F2
Group G 24 June 13:00 G4 v G2
Group H 24 June 16:00 H4 v H2
Group H 24 June 19:00 H1 v H3
Group A 25 June 15:00 A4 v Russia
Group A 25 June 15:00 A2 v A3
Group B 25 June 19:00 B2 v B3
Group B 25 June 19:00 B4 v B1
Group C 26 June 15:00 C4 v C1
Group C 26 June 15:00 C2 v C3
Group D 26 June 19:00 D2 v D3
Group D 26 June 19:00 D4 v D1
Group F 27 June 15:00 F2 v F3
Group F 27 June 15:00 F4 v F1
Group E 27 June 19:00 E4 v E1
Group E 27 June 19:00 E2 v E3
Group H 28 June 15:00 H2 v H3
Group H 28 June 15:00 H4 v H1
Group G 28 June 19:00 G4 v G1
Group G 28 June 19:00 G2 v G3
Round of 16 30 June 15:00 Sieger Gruppe C v Zweiter Gruppe D
Round of 16 30 June 19:00 Sieger Gruppe A v Zweiter Gruppe B
Round of 16 1 July 15:00 Sieger Gruppe B v Zweiter Gruppe A
Round of 16 1 July 19:00 Sieger Gruppe D v Zweiter Gruppe C
Round of 16 2 July 15:00 Sieger Gruppe E v Zweiter Gruppe F
Round of 16 2 July 19:00 Sieger Gruppe G v Zweiter Gruppe H
Round of 16 3 July 15:00 Sieger Gruppe F v Zweiter Gruppe E
Round of 16 3 July 19:00 Sieger Gruppe H v Zweiter Gruppe G
Quarter-finals 6 July 15:00 Sieger AF 1 v Sieger AF 2
Quarter-finals 6 July 19:00 Sieger AF 6 v Sieger AF 5
Quarter-finals 7 July 15:00 Sieger AF 8 v Sieger AF 7
Quarter-finals 7 July 19:00 Sieger AF 3 v Sieger AF 4
Semi-finals 10 July 19:00 Sieger VF 2 v Sieger VF 1
Semi-finals 11 July 19:00 Sieger VF 4 v Sieger VF 3
Third place 14 July 15:00 Verlierer HF 1 v Verlierer HF 2
Final 15 July 16:00 Sieger HF 1 v Sieger HF 2

 

Related Pages